Jak uregulować kontakt rodzica z dzieckiem – czy idealny sposób istnieje?

Jak uregulować kontakt rodzica z dzieckiem

Tytuł tego wpisu nie jest przypadkowy. Wiele par/związków/małżeństw z dzieckiem/dziećmi w momencie rozstania staje przed pytaniem, z kim dziecko/dzieci zostaje/zostają i jak będą wyglądały spotkania dziecka/dzieci z drugim rodzicem. Ludzie zaczynają przeszukiwać fora internetowe, a tam zwykle natykają się na opowieści rozczarowanych, rozgoryczonych rodziców skarżących się na „obowiązujący ich” model kontaktów, w tym nierzadko na problem alienacji rodzicielskiej (zgodnie z zasadą, że nie widzimy potrzeby pisania o kwitnącej wokół nas łące, gdy inni piszą o pożarze lasu).

Dowiedz się więcej

Oto 8 kroków, które możesz zrobić, kiedy matka utrudnia kontakty z dzieckiem

Co zrobić, kiedy matka utrudnia kontakty z dzieckiem

Utrzymywanie regularnych kontaktów z dzieckiem to fundamentalne prawo (i obowiązek!) każdego rodzica, niezależnie od tego, czy posiada władzę rodzicielską. Niestety, zdarzają się sytuacje, zwłaszcza podczas rozwodu, gdy jeden z rodziców, często matka, utrudnia lub wręcz uniemożliwia spotkania z dzieckiem. Jak w takiej sytuacji skutecznie dochodzić swoich praw? Czy porozumienie rodzicielskie, to jedyny sposób na egzekwowanie kontaktów z dzieckiem?

Dowiedz się więcej

Porozumienie rodzicielskie

porozumienie rodzicielskie

W chwili, w której rodzice dziecka/dzieci się rozstają, pojawia się potrzeba uregulowania szeregu kwestii dotyczących tegoż dziecka/tychże dzieci – w języku prawniczym obejmujemy je zbiorczymi określeniami: alimenty, władza rodzicielska oraz kontakty. Pomimo tego, że się rozstajecie, Waszym głównym celem powinno być zabezpieczenie dobra dziecka. W wielu przypadkach byli małżonkowie (czy byli partnerzy, bo przecież w … Dowiedz się więcej